Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.02.2020

Починається атестація регіональних прокуратур – 249 прокурорів прокуратури Харківської області візьмуть участь у першому етапі атестації

Бажання пройти атестацію та приєднатися до нової прокуратури виявила переважна більшість працівників прокуратур регіонального рівня. Так, 249 прокурорів прокуратури Харківської області візьмуть участь у першому етапі.

Атестація прокурорів регіональних прокуратур є наступним етапом реформи, яка розпочалася минулого року та передбачає атестацію всіх прокурорів України, створення Офісу Генерального прокурора та добору до нього нових працівників з-поза системи, розробки і впровадження нових механізмів роботи прокурорів.

Процес атестації буде однаковим для усіх прокурорів та аналогічним процедурі атестації в Офіс Генерального прокурора. Він складатиметься з трьох етапів – тесту на знання законодавства, тесту на загальні здібності та співбесіди з кадровою комісією.

Перший та другий етапи атестації усі прокурори пройдуть у Києві з 2 по 5 березня 2020 року. Прокурори з однієї прокуратури здаватимуть тести в різні дні. Такий графік дозволяє оптимізувати витрати часу та ресурсів прокурорів на участь у атестації. Крім того, важливо забезпечити безперервність роботи регіональних прокуратур, тому прокурори кожної окремої прокуратури мають різні графіки. Очікується, що атестація всіх прокурорів регіональних прокуратур завершиться до початку червня.

Під час проходження першого етапу – тесту на знання та вміння застосовувати законодавство учасникам атестації необхідно буде за допомогою комп’ютерної техніки дати відповідь на запитання. Результат кожного кандидата з’явиться на екрані одразу після завершення тесту.

Прокурори, які наберуть прохідний бал — 70, допускаються до комп’ютерного тестування на загальні здібності та навички. Ті прокурори, які вдало пройдуть другий етап атестації, будуть допущені до останнього, третього етапу – виконання практичного завдання та співбесіди з кадровою комісією.

До складу комісії входитимуть працівники Офісу Генерального прокурора, міжнародних неурядових організацій, проектів міжнародної технічної допомоги та дипломатичних місій. Такий підхід до створення кадрових комісій унеможливлює їх заангажованість та робить їх незалежними від зовнішніх та внутрішніх факторів впливу.

Прокурори, які будуть допущені до заключного етапу атестації, пройдуть  перевірку на доброчесність, яка включатиме відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, відповідність поведінки прокурора вимогам професійної етики. Ці питання будуть обговорюватись з кандидатом під час співбесіди. Для її проведення кадрові комісії мають право отримувати будь-яку необхідну для цілей атестації інформацію про прокурора в усіх органах прокуратури, Ради прокурорів України, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Національного агентства з питань запобігання корупції, інших органів державної влади, а також використовувати публікації у ЗМІ та звернення громадян на адреси кадрових комісій.

Після прийняття кадровою комісією рішення про проходження або не проходження прокурорами співбесіди результати атестації будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

 


Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2098