24.12.2015

Ополченцю «Донського козацтва» оголосили вирок

Лозівський районний суд визнав винним 20-річного мешканця селища Краснопавлівка у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України (ч. 1 ст. 110 КК України) та незаконному придбанні, зберіганні вибухових речовин, пристроїв та боєприпасів (ч. 1 ст. 263 КК України).

За інформацією начальника відділу прокуратури області Павла Угровецького, чоловіка засуджено на 3 роки та 1 місяць позбавлення волі.
 
Обставини справи:
 
Встановлено, що восени минулого року молодий чоловік через соціальні мережі отримав запрошення вступити до одного з незаконних збройних формувань самопроголошеної ДНР - так званого «ополчення ДНР».
 
Будучи активним прибічником ідеї створення "ДНР", він поїхав до Донецька і вступив до караульної роти «Донського козацтва».
 
Незаконно отримавши вогнепальну зброю, чоловік брав участь у чергуваннях та охороні військового підрозділу.
 
Крім того, він охороняв бойовиків, які воювали проти військових та правоохоронних підрозділів України у районі Міжнародного  аеропорту «Донецьк».
 
Також на території, підконтрольній бойовикам ДНР, ополченець незаконно придбав гранату типу Ф-1 із зарядом,  привіз її додому.
 
Улітку цього року  під час проведення обшуку її було вилучено.
 
Довідково:
 
На теперішній час вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.
 
Відділ зв'язків із громадськістю та
ЗМІ прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1253