15.12.2016

Прокуратура оскаржує виправдувальний вирок для екс-керівника міського відділу міліції Краматорська, який співпрацював з терористами

Прокуратура скерувала до апеляційного суду області апеляційну скаргу з вимогою визнати винним екс-керівника міського відділу міліції м. Краматорська відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України та призначити йому покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Правоохоронець обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики до вчинення таких дій, вчинені особою, яка є представником влади, за попередньою змовою групою осіб, що призвело до тяжких наслідків та загибелі людей) та ч.1 ст. 258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної організації).
 
У ході слідства встановлено, що у квітні 2014 року міліціонер допомагав членам терористичної організації так званої "Донецької народної республіки".
 
Правоохоронець особисто брав участь у блокуванні просування в місто українських військових, а також допомагав терористам роззброювати українських військових, які увійшли в Краматорськ 16 квітня 2014 року. Вказані злочинні дії призвели до озброєння терористичної організації так званої "ДНР", дестабілізації обстановки, а в подальшому і розпалюванні ворожнечі та ескалації конфлікту у Донецькому регіоні, знищення важливих об'єктів, пошкодження життєзабезпечуючих комунікацій, спричинення тяжких тілесних ушкоджень громадянам, їх загибелі та інше.
 
Червонозаводський районний суд м. Харкова не побачив складу злочину у діях правоохоронця та виправдав чоловіка.
 
Однак прокуратура не погодилася з рішенням суду першої інстанції і звернулася в апеляцію.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 921