08.06.2017

Прокуратура реально повернула державі незаконно приватизований Ізюмський елеватор вартістю майже 128 млн. грн.

На виконання постанови апеляційного господарського суду області, який підтримав вимоги Ізюмської місцевої прокуратури, державі реально повернуто майновий виробничий комплекс з пербки та зберігання зернопродукції у м. Ізюмі загальною площею 12,5 тис. кв. м.

За інформацією керівника місцевої прокуратури Володимира Калюги, право власності на майно елеватора, незаконно набутого у приватну власність ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», скасовано.
 
Нагадаємо, у 2012 році виконком Ізюмської міської ради прийняв рішення щодо передачі у приватну власність елеватора вартістю понад 127,7 млн. грн.
 
Однак зазначене рішення прийнято з порушенням чинного законодавства. Зокрема, власник цілісного майнового комплексу - Кабінет Міністрів України - не давав своєї згоди на відчуження зерносховища агропромисловому акціонерному товариству. А тому рішення міськвиконкому є незаконним.
 
У зв'язку з цим весною 2015 року прокуратура скерувала відповідний позов до суду. Справа неодноразово розглядалася судами різних інстанцій.
 
«У грудні 2015 року Вищий господарський суд України повернув справу на новий розгляд. Після того, як суд першої інстанції відмовив у задоволенні вимог, прокуратура відстояла свою позицію в апеляційному суді», -  розповів В. Калюга.
 
Як результат - рішення виконкому міськради про видачу свідоцтва на право власності одному з акціонерних товариств визнано незаконним.
 
У травні поточного року право приватної власності ПАТ на нежитлові будівлі та інше майно скасовано. Елеватор повернуто державі.
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 3538