15.01.2019

Землі у середмісті вартістю 535 млн. грн. незаконно виділили під гаражі. Прокуратура через суд вимагає повернути ділянки в комунальну власність

Харківська місцева прокуратура  № 4 направила до Господарського суду області позовні заяви щодо повернення у комунальну власність земель у середмісті Харкова вартістю близько  535 млн. грн.

Як розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Купріянов, йдеться про 40 га землі на території одного з колишніх заводів.
 
Порушення вимог земельного законодавства виявили під час розслідування кримінального провадження щодо організації незаконного сміттєвого полігону на суміжній території.
 
У 2008-2012 рр. 40 га землі за рішенням Харківської міської ради виділили на безоплатній основі двом гаражним кооперативам.
 
Засновниками обох кооперативів є одні й ті самі люди. Вони також заснували велику кількість підприємств, яким міськрада вже виділяла землі під житлову та нежитлову забудову.
 
Окрім того, рішення про розміщення гаражів на зазначеній території суперечить державним будівельним нормам. Зважаючи, що під один гараж відводиться близько 30 кв.м., власники кооперативу мали б збудувати на виділених ділянках близько 13 тис. боксів.
 
Однак у даному районі не проживає такої кількості людей, що мають власний транспорт. До того ж відстань між гаражами та житловою зоною не має перебільшувати кілометра, а  сама територія запланованого гаражного комплексу значно більша.
 
Варто відзначити, що гаражна забудова цих територій також суперечить зонуванню міста.
 
Будівництво на незаконно виділених ділянках так і не розпочали. При цьому коштів за землю міськбюджет  не отримував, оскільки одним з рішень ХМР гаражні кооперативи звільнені від сплати земельного податку.
 
У зв’язку з виявленими порушеннями прокуратура звернулася з до суду з позовами про визнання недійсними рішення щодо виділення ділянок, а також державних актів на землю.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2946