07.06.2019

«Алло! Ваш син в поліції»: на вимогу прокуратури суд ув’язнив членів банди, що дурила пенсіонерів

На вимогу прокуратури Куп’янський  міськрайонний суд області обрав для 4 підозрюваних у серії шахрайств запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Усім – із правом внесення застави в сумі понад 1 млн. грн.

Як розповів заступник керівника Ізюмської місцевої прокуратури Олександр Михалік, організував шахрайську злочинну групу 26-річний уродженець Куп’янська, який наразі перебуває в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території Луганської області (у 2011 р. чоловіка визнали винним у вбивстві, розбоях та крадіжках та засудили до 13 років за ґратами).
 
До злочинної діяльності рецидивіст залучив 32-річну землячку, а також 3 мешканців Луганщини – 18 річну дівчину та чоловіків віком 25 і 29 років.
 
Зловмисники телефонували на стаціонарні номери літніх мешканців м. Куп’янська й представлялися родичами чи правоохоронцями. Стареньким повідомляли, що їх онуки або діти потрапили в неприємності. Щоб родичів не притягали до кримінальної відповідальності, з пенсіонерів вимагали кошти. Після телефонної розмови додому потерплих приїжджала 32-річна учасниця злочинної групи. Жінка представлялася працівником поліції та забирала обумовлену суму.
 
Протягом січня-травня 2019 р. шахраї ошукали 10 людей. Жертвами стали літні люди віком від 70 до 91 року. Кожен з них віддав аферистам різну суму – від 4 тис. грн. до 2 тис. дол. Одна з жертв не встигла віддати кошти, бо додому вчасно прийшла її онука.
Загальна сума збитків, завданих потерпілим, перевищує 230 тис. грн.
 
Наразі  організатору злочинної групи оголошено про підозру за ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 190; ч. 3 ст. 27  ч. 2 ст. 15 та ч. 4 ст. 190 КК України (організація шахрайства, вчиненого організованою групою та замах на аналогічний злочин). 32-річній псевдополіцейській та двом чоловікам, що також брали участь в злочинній діяльності, – за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15 та ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство та замах на шахрайство, вчинені організованою групою). 18-річній учасниці ОЗГ – за ч. 4 ст. 190 КК України.
 
За скоєне зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1073