18.06.2019

Екс-керівника аграрного підприємства підозрюють у розтраті врожаю на 300 тис. грн.

Валківський відділ Дергачівської місцевої прокуратури затвердив підозру колишньому виконувачу обов’язків директора державного сільгосппідприємства у розтраті та службовому підробленні (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Як розповів заступник керівника місцевої прокуратури Юрій Ковальов, 45-річного чоловіка підозрюють у розтраті врожаю соняшника вартістю майже 300 тис. грн.
 
За даними слідства,  на баланcі підприємства перебувало кілька полів засіяних соняхами. Підозрюваний знав, що на одному з них зійшла лише частина рослин. На ділянці площею 65 га врожайними виявилися 37 га. У виконувача обов’язків  директора підприємства виник умисел на незаконне збагачення. Він незаконно скосив соняхи, а після цього зібрав псевдокомісію, яка мала посвідчити нерентабельність поля.
 
Члени цієї комісії навіть не мали спеціалізованої освіти, тому в.о. керівника з легкістю ввів їх в оману. Чоловік показав їм лише ту частину поля, на якій рослини були недорозвиненими. Таким чином комісія дійшла висновку, що збір врожаю на всьому полі є економічно необґрунтованим, а соняшник підлягає списанню. Підозрюваний вніс до службових документів неправдиві дані та надав сфальсифікований документ на підпис членам комісії.
 
Протиправними діями аграрія державі завдано збитків на суму  майже 300 тис. грн.
 
Наразі досудове розслідування триває. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – 8 років позбавлення волі.
 
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 295