25.03.2020

Ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та «кооперативні схеми»: розпочато кримінальне провадження

Прокуратурою Харківської області розпочато кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).

Встановлено, що у 2010 – 2011 роках семи обслуговуючим кооперативам рішеннями сесії Харківської міської ради безкоштовно виділено для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови у власність земельні ділянки загальною площею приблизно 16,4 га.

Так і не розпочавши будівництва, кооперативи у 2012 - 2013 роках продали вказані ділянки фізичним особам. При цьому, відповідно до вимог Податкового кодексу України, обслуговуючі кооперативи мали сплатити податки на прибуток від цих правочинів.

Натомість службові особи кооперативів ухилились від сплати податків, подавши фіскальним органам звіти, до яких внесено недостовірні відомості. Щоб приховати ці факти в подальшому, частину цих кооперативів ліквідовано через господарський суд шляхом подання до нього підроблених документів, або за рішенням засновників.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 794