26.03.2020

Порушення пожежної безпеки в дитсадках на Харківщині: прокуратура захистила права дітей

Прокуратура Харківської області захистила права малолітніх дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади (ясла-садок) в с. Рогань Харківського району з питань дотримання протипожежних норм.

Як повідомив в.о. начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Харківської області Іван Семинякін, органами прокуратури області встановлено, що перевірками, проведеними Харківським районним управлінням ДСНС у Харківській області, засвідчено, що стан протипожежної безпеки у низці дошкільних навчальних закладів с. Рогань Харківського району Харківської області є таким, що створює потенційну загрозу життю та здоров’ю дітей. Зокрема, приміщення одного із зазначених закладів  не було обладнано установкою автоматичної пожежної сигналізації та системою оповіщення.
 
Водночас Роганська селищна рада Харківського району Харківської області та її виконавчий орган у сфері освіти – відділ освіти виконавчого комітету Роганської селищної ради Харківського району Харківської області, якому підзвітні та підконтрольні зазначені дошкільні навчальні заклади, усупереч вимогам законодавства не вживають достатніх заходів для усунення порушень пожежної безпеки.
 
У зв’язку з виявленими порушеннями органами прокуратури області пред’явлено до Харківського окружного адміністративного суду позов про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, пов’язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
 
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду провадження у справі закрито. Приймаючи вказане рішення, суд врахував, що після пред’явлення позову відповідачами виправлені порушення, які стали підставою для звернення прокурора до суду, у зв’язку з чим є підстави для закриття провадження у справі відповідно до вимог п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України.


Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 221