30.04.2021

Суд задовольнив позов прокуратури про скасування незаконних додаткових угод сумою понад 44 млн гривень

Господарський суд Харківської області задовольнив позов прокуратури в інтересах держави до ДП «Завод "Електроважмаш» та одного з ТОВ про скасування угод, які були підписання із порушенням норм законодавства, без належного обґрунтування підвищення цін на ринку.

Як повідомив керівник окружної прокуратури Сергій Сотник, встановлено, що на початку 2020 року між підприємством та товариством з обмеженою відповідальністю, яке є постачальником металу та металевої продукції, укладено договір поставки товару на загальну суму 82 млн гривень.

У подальшому, в березні 2020 року, ТОВ-постачальник металу надало ДП «Завод "Електроважмаш» лист торгово-промислової палати щодо підняття ціни виробниками металопрокату.

На підставі цього, між заводом та ТОВ протягом квітня-грудня 2020 року було укладено 4 додаткові угоди по договору, згідно з якими ціна на поставку товару збільшилась на загальну суму понад 44 млн грн.

Пізніше було встановлено, що укладання додаткових угод відбулось із порушенням норм законодавства, без належного обґрунтування підвищення цін на ринку.

Невжиття Фондом державного майна України, як суб’єктом управління вищевказаного державного підприємства, заходів на усунення вказаних порушень законодавства, зумовило необхідність пред’явлення прокуратурою вищевказаної позовної заяви.

Рішенням господарського суду Харківської області від 22.04.2021 позов задоволено у повному обсязі.

Наразі судове рішення не набрало законної сили.
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 630