Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.09.2023

Завдяки принциповій позиції прокуратури харківський бюджет поповниться майже на 400 тис. грн

Суд задовольнив позовну заяву керівника Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки у сумі майже 400 тисяч гривень.

Встановлено, що у власності Харківської міської ради перебуває земельна ділянка по вул. Китаєнка. 
 
За результатами комплексного вивчення наявних документальних матеріалів та інформації виконавчих органів міської ради, а також проведеного обстеження земельної ділянки встановлено, що вказана земля використовується для експлуатації та обслуговування нежитлових виробничих будівлель, право власності на які зареєстроване за ТОВ. 
 
Проте з травня 2020 року по квітень 2021 року підприємство використовувало земельну ділянку без виникнення права власності/користування та без державної реєстрації цих прав у відповідності до ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України на неї, а також без сплати плати за землю в передбаченому законодавством розмірі. Сума заборгованості сягнула майже 400 тисяч гривень. 
 
Недоотримання безпідставно збережених коштів місцевим бюджетом порушує визначальні матеріальні потреби суспільства, ослаблюються економічні основи місцевого самоврядування, що призводить до неможливості забезпечення виконання відповідних програм розвитку. 
 
Вказані порушення стали підставою для подання окружною прокуратурою позовної заяви до Господарського суду Харківської області, яка на теперішній час задоволена. 
 
Триває строк на апеляційне оскарження рішення.
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1629