16.12.2012

Слідство у справі вбивства харківського судді розглядає три основні версії, але не виключає й інші – Віктор Пшонка

Сьогодні, 16 грудня, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та Голова Служби Безпеки України Ігор Калінін прибули до Харкова у зв’язку з вбивством судді та його родини. Керівники силових відомств держави особисто заслухали звіт оперативно-слідчої групи щодо попередніх результатів розслідування.

15 грудня поточного року у власній квартирі скоєно вбивство 4 громадян: Трофімова Володимира Сергійовича (1954 р. н.), судді Фрунзенського районного суду м. Харкова, Трофімової Ірини Костянтинівни (1953 р.н.), його дружини, Трофімова Сергія Володимировича (1982 р.н.), його сина та Зуєвої Марії Ігорівни (1984 р.н.). Остання працювала молодшим науковим співробітником у  "НДІ дерматологіїї та венерології АМН України" і   перебувала в цивільному шлюбі з сином Сергієм.
 
«Вчора був скоєний тяжкий злочин, я б сказав надзвичайно жорстокий злочин. Трофімов Володимир Сергійович більше 30 років пропрацював суддею. Мав позитивні характеристики, працював і головою районного суду. Для слідства є багато запитань, на які необхідно відповісти. З цією метою утворена оперативно-слідча група. Згідно з положеннями чинного Кримінального процесуального кодексу України призначений процесуальний керівник», - зазначив на брифінгу Віктор Пшонка.
 
За його словами, слідство розглядає три основні версії. «Це вбивство, пов’язане з професійною діяльністю потерпілого та його сім’ї. Друга версія – вбивство, скоєне з метою заволодіння майном потерпілого. Адже відомо, що Трофімов був колекціонером. Також розглядається версія вбивства, скоєного на замовлення», - повідомив Генеральний прокурор.
 
Він наголосив, що це основні робочі версії, але не відкидаються й інші, які  виникатимуть в процесі розслідування цього злочину.
Уже призначено більше 30 експертиз. Зокрема, судово-медична, судово-трасологічна, судово-імунологічна та інші. Експертні дослідження уже почалися.
 
«Скажу відверто, у слідчих є дані, що до цього тяжкого злочину зловмисники готувалися. Тобто цей злочин не скоєний спонтанно у зв’язку з якоюсь конфліктною ситуацією. До нього готувались, і про це свідчать деякі обставини», - підкреслив Віктор Пшонка.


       
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 75296