14.08.2019

Робітника харківського підприємства розчавило кабіною навантажувача. Прокуратура затвердила обвинувачення головному механіку (відео)

Прокуратура області направила до Жовтневого районного суду м. Харкова обвинувальний акт стосовно 56-річного головного механіка одного з  міських ТОВ за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини (ч. 2 ст. 272 КК України).

Як розповів процесуальний керівник у кримінальному провадженні - прокурор відділу прокуратури області Євген Соколов, подія трапилася у квітні цього року. Зранку головний механік провів оперативну нараду та наказав робітникам здійснити демонтаж кабіни навантажувача. У другій половині дня він поїхав з підприємства, залишивши непроінструктованих підлеглих без нагляду. 
 
Троє робітників та машиніст крану продовжили демонтажні роботи. Кранівник підняв кабіну на висоту близько 2 метрів, а один з робітників почав знімати електропроводку. Він став у небезпечну зону - під кабіну, та кілька разів смикнув за провід. Через невірне стропування кабіна впала. Як наслідок, 49–річний працівник отримав несумісні із життям травми.
 
«За даними слідства, трагедія на підприємстві трапилася через неналежний контроль за додержанням вимог безпеки при виконанні зазначених робіт з боку головного механіка підприємства, який згідно з посадовою інструкцією мав відповідати за дотримання правил безпеки праці. З’ясувалося, що обвинувачений допустив до виконання демонтажу робітників, які не мали необхідної кваліфікації, та навіть не провів із ними інструктаж з питань безпечного виконання робіт», - пояснив Є. Соколов.
 
Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
 
 
 
Відеокоментар процесуального керівника у кримінальному провадженні - прокурора відділу прокуратури області Євгена Соколова.

 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 319