Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.09.2023

«Наша першочергова мета — захистити фундаментальні права людей» — Олександр Фільчаков відвідав м. Ізюм (ФОТО)

27 вересня очільник Харківської обласної прокуратури взяв участь у координаційній нараді з керівниками правоохоронних органів Ізюмського району.

 

«Рік тому над містом Ізюм знову замайорів синьо-жовтий стяг. Майже 7 місяців тут панувала окупаційна влада. Тікаючи, російські військові залишили по собі суцільну руїну: вбиті і закатовані люди, зруйновані житлові будинки, лікарні та школи».
 
Насамперед Олександр Фільчаков подякував правоохоронцям Ізюмщини за професійне виконання службових обов’язків у надскладних умовах. 
 
Він відзначив роботу на напрямку боротьби з колабораційною діяльністю. Так, протягом 8 місяців до суду направлено 31 обвинувальний акт стосовно 31 колаборанта.
 
Крім того, акцентовано увагу на фіксації наслідків воєнних злочинів. Після деокупації міста Ізюм правоохоронцями було виявлено масове поховання — майже пів тисячі мирних жителів та українських захисників, які загинули внаслідок звірств окупантів. На жаль, кожного дня під обстрілами перебуває Борівська територіальна громада. Правооохоронці продовжують документувати кожен такий обстріл та його наслідки.
 
Ізюм є одним з найбільш зруйнованих міст України, де потребує відновлення не лише інфраструктура, а й житловий фонд. Керівник облпрокуратури акцентував, що правоохоронці повинні звернути увагу на законність використання бюджетних коштів, спрямованих на відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок збройної агресії рф.
 
Також вкрай актуальним залишається питання наявності та облаштування укриттів, яке має бути постійно у полі зору з боку правоохоронних органів.
 
Наприкінці наради Олександр Фільчаков відзначив подяками працівників правоохоронних органів та керівний склад органів місцевої влади за сумлінну роботу та віддану службу.
 
«Після деокупації минув рік. Багато вже зроблено, проте попереду ще великий пласт роботи. Наша спільна мета зараз — незмінна. Ми зобов‘язані забезпечити ефективне розслідування заради кожного, хто постраждав від цієї війни», — констатував керівник облпрокуратури.
 
 
 
 
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 292