Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
10.06.2024

Прокуратура попередила вибуття з держбюджету майже 300 млн грн через недобросовісного підрядника, який не виконав ремонт дороги на Харківщині

Шевченківською окружною прокуратурою м. Харкова попереджено необґрунтоване вибуття з Державного бюджету України майже 300 млн гривень за результатами проведених процедур публічних закупівель товарів, робіт та послуг розпорядниками бюджетних коштів.

Так, державним підприємством проведено процедуру закупівлі робіт щодо капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення у Дергачівській громаді. Джерелом фінансування є кошти державного бюджету України.
 
За результатами закупівлі переможцем визначено приватне підприємство з ціновою пропозицією у майже 300 млн грн, з яким у подальшому укладено договір.
 
Прокурори встановили, що підрядником не виконувались роботи відповідно до умов договору та календарного графіку. Оплати за вказаною угодою також не здійснювались. 
 
Повідомлення від підрядника про неможливість подальшого виконання робіт відповідно до календарного графіку на адресу державного підприємства не надходили.
 
Це призвело до неефективного використання бюджетних коштів під час дії воєнного стану в умовах обмеженого фінансування. Крім того, вказана автомобільна дорога, яка підлягає капітальному ремонту, не перебувала на тимчасово окупованій території та навпаки є дорогою, яка потенційно використовується для забезпечення доступу населення до життєво важливої гуманітарної, медичної допомоги, а також для потреб Збройних Сил України.
 
Ремонт вказаної дороги має значення для оперативного забезпечення евакуації поранених, цивільного населення, ліквідації наслідків обстрілів, доставки гуманітарної допомоги, ефективного вирішення логістичних питань.
 
Прокуратурою пред’явлено позовну заяву про розірвання спірного договору, оскільки приватне підприємство не виконувало істотні умови договору, в тому числі щодо розроблення проектної документації.
 
Ухвалою Господарського суду Харківської області закрито провадження у справі, оскільки після подання позову окружною прокуратурою сторони уклали додаткову угоду, якою розірвали спірний договір про закупівлю робіт, чим самим вдалось попередити вибуття з державного бюджету майже 300 млн гривень.
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 137