26.06.2017

Ю. Данильченко: Захист професійної діяльності журналістів є головною ознакою цивілізованості та демократичності країни (фото)

Про це прокурор Харківської області сказав на відкритті навчального семінару "Захист професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні протидія безкарності", який розпочав свою роботу сьогодні, 22 червня, у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

У відкритті семінару взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, проректор Харківського національного університету внутрішніх справ Михайло Бурдін, начальник слідчого управління ГУ НП в області Володимир Тимошко, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.
 
Вітаючи присутніх, Юрій Данильченко наголосив на значущості та актуальності заходу.
 
"Захист професійної діяльності журналістів у всьому світі є головною ознакою цивілізованості та демократичності країни. Лише тоді, коли представник мас-медіа відчуває себе захищеним, можна говорити про реальну свободу слова в державі. У березні минулого року законодавці внесли зміни до Кримінального кодексу України, які мають підвищити рівень захищеності представників цієї професії. Уже понад рік діють зміни, але як завжди, у юристів-практиків закон має набути свого механізму застосування", - сказав прокурор області.
 
Крім того, Юрій Данильченко зазначив: "Важливим є те, що фахівці Ради Європи поділяться багаторічним досвідом своїх країн у сфері захисту прав журналістів, налагодження ефективних комунікаційних механізмів між правоохоронцями та ЗМІ, а також державної політики з цих питань".
 
Учасниками семінару стали  близько 250 журналістів, представників прокуратури, поліції, суддівського корпусу та громадських організацій.
 
Аналогічні навчальні семінари планується провести у західних регіонах України восени 2017 року.
 
Довідково:
 
Організаторами заходу є Адміністрація Президента України, Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Харківський національний університет внутрішніх справ, проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні», а також ГО «Інститут масової інформації».
 
Мета семінару: підвищення обізнаності представників правоохоронних органів та суддівського корпусу щодо змін у кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві та вдосконалення навичок застосування законодавства щодо захисту професійної діяльності журналістів в Україні.
 
Серед тренерів-лекторів: міжнародні експерти Ради Європи, українські медіа-юристи,  представники Генеральної прокуратури, викладачі Харківського національного університету внутрішніх справ.
 
 
 
 


 
Більше фото тут.Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 848