29.07.2013

Землі дитячого санаторію незаконно передали у власність. Прокуратура розпочала розслідування

Прокуратура області перевірила законність використання, збереження та відчуження майна оздоровчих закладів державної  форми власності.

За інформацією начальника управління прокуратури області Валерія Лялюка, перевірки виявили низку порушень.
 
Зокрема, керівництво одного з туберкульозних санаторіїв Харківщини уклало договір з підприємцем щодо демонтажу 4-х недобудов. Вартість робіт складала 30 тис. грн.
 
Службові особи санаторію підписали акти про виконання робіт і перерахували на рахунок підприємця зазначені кошти. Проте роботи фактично виконані не були.
 
У зв’язку з цим прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
 
Ще одне кримінальне провадження за аналогічною статтею КК України розпочате стосовно керівництва одного з дитячих санаторіїв регіону.
 
Так, неправомірні дії посадовців закладу призвели до незаконного відчуження фізичним особам частини території санаторію (ділянка площею  понад 0,5 га) під будівництво та експлуатацію споруд.
 
Санкція статті передбачає покарання  у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або до 6 місяців арешту, або обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням праві обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий термін та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Порушення вимог законодавства виявлені також у діяльності регіонального відділення Фонду державного майна України (РВ ФДМУ) в області.
 
Зокрема, підготовка об’єктів приватизації відбувається з порушенням передбачених законодавством термінів.
 
Так, підготовка до приватизації однієї з баз відпочинку в Зміївському районі  замість 2-х місяців тривала 2 роки.
 
Керівнику РВ ФДМУ внесено подання про усунення порушень та про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
 
Загалом, за результатами прокурорських перевірок розпочато 4 кримінальні провадження, внесено 13 подань. 
 
 
        
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 76063