12.02.2015

Мати намагалася позбавити рідних доньок квартири. Прокуратура захистила право на житло малолітньої сестри

Комінтернівський районний суд м. Харкова задовольнив позовну заяву прокурора району, що став на захист інтересів 11-річної дитини, яку рідна мати позбавила даху над головою. 

Як повідомив прокурор району Денис Мишков, суд визнав недійсним договір купівлі-продажу квартири, у якій проживала дівчинка разом із сестрою, що замінила їй матір.

За його словами, прокурорська перевірка виявила грубі порушення житлових прав неповнолітньої, яка, завдячуючи матері-зозулі, виявилася безхатченком. Зараз вона проживає у Харківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей "Гармонія".

"Мати не лише покинула дитину немовлям на старшу доньку, а й позбавила її права на родинний дах. Вона не зареєструвала дівчинку у власній квартирі, у якій та проживала від народження. А через 10 років продала помешкання, на яке її менша дитина також мала право власності. Причому договір купівлі-продажу був складений без дозволу органу опіки та піклування, що є грубим порушенням чинного законодавства", - розповів Д. Мишков.

У суді прокуратура району відстояла права та інтереси неповнолітньої.

Наразі рішення суду не набрало чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав.

 

Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 3314