Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
29.10.2015

Харків'янина, який напав на військову частину та вбив строковика, засудили до довічного позбавлення волі

Завдяки принциповій позиції прокуратури апеляційний суд області засудив 45-річного харків'янина до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна за напад на військову частину.

Як повідомила начальник управління прокуратури області Тетяна Сотнікова, чоловіка визнано винним одразу за трьома статтями кримінального кодексу - вчинення розбійного нападу на військову частину, вбивство військовослужбовця та незаконне поводження зі зброєю.
 
Обставини справи:
 
22 березня 2012 року колишній десантник разом зі своїм братом, озброївшись обрізом мисливської рушниці та ножами, скоїли розбійний напад на військову частину радіотехнічних військ у м. Харкові під час перезмінки караулу.
 
Зухвалий злочин нападники готували цілий рік. Їх основною метою було заволодіння зброєю. Злочинці сподівалися залякати караульних та викрасти автомати. однак завдяки професійним діям військових одного з нападників було затримано, іншого - застрелено.
 
Під час нападу убито 20-річного солдата строкової служби, ще двоє військових отримали ножові поранення.
 
Довідково:
 
У жовтні 2012 року Дзержинський районний суд м. Харкова визнав чоловіка винним у незаконному поводженні зі зброєю, умисному вбивстві з корисливих мотивів особи, яка виконувала службовий обов'язок, яке було вчинене за попередньою змовою групою осіб та розбої з метою викрадання зброї (ч. 1,2 ст. 263, пп. 1,6,8,12 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст.  262 КК України) і засудив його до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Проте, засуджений та його захисник подали апеляцію.
 
У листопаді 2014 року ухвалою апеляційного суду Харківської області апеляційну скаргу було частково задоволено. Враховуючи той факт, що засуджений не був ініціатором злочину, а постріл здійснив випадково, покарання було пом’якшене до 15 років позбавлення волі.
 
Але з цим рішенням суду не погодився державний обвинувач і вніс на нього касаційну скаргу.
 
Влітку поточного року Вищим спеціалізованим судом України скаргу прокурора було задоволено, справу направлено на новий апеляційний розгляд. Зокрема, суд зазначив, що пом’якшуючи покарання злочинцю, апеляційний суд не врахував, що чоловік вчинив три особливо тяжкі злочини із застосуванням зброї, об’єктом яких були життя трьох військовослужбовців, та мав намір заволодіти вогнепальною зброєю для подальшої злочинної діяльності.
 
У жовтні 2015 року апеляційний суд вирок суду першої інстанції залишив без змін.
 
Відділ зв'язків із громадськістю та
ЗМІ прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 3894