29.04.2016

Суд оголосив вирок чоловікам, які катували односельця, вибиваючи зізнання у крадіжці, яку він не скоював

Балаклійський районний суд визнав винним двох мешканців району у катуванні односельчанина за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 127 КК України).

Як розповів в.о. начальника управління прокуратури області Євген Шевченко, чоловіків засуджено до 6 років позбавлення волі.
 
Обставини справи:
 
У червні минулого року з домоволодіння 56-річного мешканця с. Вербівка зникли робочі інструменти та побутова техніка. Він вирішив, що їх вкрав раніше судимий далекий родич, який бував у нього вдома.
 
Зловмисник змовився з трьома земляками, яким пообіцяв гроші за допомогу у катуванні родича. Під приводом ремонту на дачі чоловік зустрівся з ним. Однак замість дачного будинку привіз його на околицю м. Балаклія.
 
Зловмисники накинули на голову чоловіку мішок та, погрожували фізичною розправою, застосовували електрошокер.
 
Однак жертва відмовлялася визнати свою причетність до злочину. Тоді кати витягли його з автівки, зв'язали руки та ноги і почали бити саперною лопатою та дерев'яною палицею. Проте зізнання у скоєнні крадіжки вони так і не отримали.
 
Зловмисники знов заштовхали чоловіка до машини та перевезли до лісового масиву. Там тортури продовжилися. Його били молотком по ногах, затискали пальці пасатижами, погрожували вбивством та приставляли до горла ніж.
 
Щоб припинити катування чоловік визнав свою вину у крадіжці, яку він не скоював. Зловмисники перевезли його до домоволодіння, де зникли речі, записали на мобільний телефон зізнання, закрили його у погрібі, де протримали близько півгодини, та змусивши написати розписку з визнанням відвезли його додому, щоб забрати вкрадене.
 
Опинившись вдома потерпілий зачинився у хаті та звернувся по допомогу.
 
Довідково:
 
Наразі вирок суду не є чинним, оскільки триває час на його апеляційне оскарження.
 
Обвинувальний акт стосовно ще одного підозрюваного у скоєнні катування скеровано до суду. Четвертого ката оголошено у розшук.
 

Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1152