08.06.2016

Прокуратура контролює розслідування нелегальної роботи школярів на птахофабриці

Первомайська місцева прокуратура процесуально керує у кримінальному провадженні за фактом експлуатації дітей на шкідливому виробництві, яка спричинила істотну шкоду для здоров'я (ч. 2 ст. 150 КК України).

Як розповів начальник відділу прокуратури області Руслан Вахітов, інформація про експлуатацію дітей на виробництві надійшла до правоохоронців від лікарів.
 
«15 травня до Новодолазької районної лікарні з села Охоче був доправлений 16-річний школяр. Хлопець знаходився у коматозному стані невідомого походження. З’ясувалося, що підлітку стало зле на території птахофабрики, де він працював скоріш за все без будь-якого офіційного оформлення», - зазначив Р. Вахітов.
 
За його словами, одразу на підприємство були направлені фахівці ГУ Держпраці в Харківській області. Перевірка встановила, що керівництво підприємства, порушуючи чинне законодавство, допустило до шкідливої роботи дітей, які ще не досягли 18-річного віку. Крім того, неповнолітні працювали без згоди батьків та укладення трудових договорів.
 
Дітей не інформували про умови праці та шкідливі фактори виробництва. З ними не провели необхідний інструктаж з техніки безпеки. Неповнолітні робітники не проходили медичний огляд і не мали визначеного робочого місця.
 
Також на підприємстві відсутній спеціальний облік працівників, які не досягли повноліття, облік виконуваної роботи та бухгалтерський облік витрат на працю.
 
Нині перевіряється інформація про масовість та системність нелегальної праці неповнолітніх на вказаному підприємстві.
 
Максимальна санкція статті передбачає 5 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.
 
 

Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2635