Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
20.02.2017

Прокуратура відстояла у суді покарання для зловмисників, які скоювали теракти на території міста

Дзержинський районний суд м. Харкова підтримав позицію прокуратури Харківської області та визнав винним двох харків'ян, які підірвали у Харкові банк, військкомат та волонтерську організацію, відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України.

40-річного зловмисника засуджено до 5 років позбавлення волі, 41-річного терориста - до 3 років 11 місяців позбавлення волі. До обох застосовано конфіскацію майна.
 
Встановлено, що у 2014 році група людей створила організацію, яка пропагувала проросійські ідеї щодо дестабілізації обстановки в державі та відокремлення території Харкова та області від України. У подальшому члени цієї терористичної групи, до якої увійшли засуджені, кілька разів виїжджали на територію Російської Федерації, де під керівництвом співробітників російських спецслужб проходили навчання з вогневої та практичної підготовки на військових полігонах.
 
Крім того, засуджені контрабандою перевезли на територію України з РФ зброю та бойові припаси, які в подальшому використовувалися членами групи під час вчинення серії терористичних актів на території Харкова.
 
Так, у липні 2014 року зловмисники із малогабаритного ручного вогнемету "МРО-А" вистрілили по будівлі одного із банків на вул. Малом`ясницькій.
 
У ніч з 3 на 4 серпня того ж року з реактивного піхотного вогнемету "Шміль" та автоматів АК-74 терористи обстріляли Харківський обласний військовий комісаріат на вул. Кацарській.
 
На початку лютого 2015 року зловмисники здійснили закінчений замах на скоєння терористичного акту - підриву дверей до приміщення волонтерської організації на вул. Отакара Яроша.
 
40-річного харків'янина суд визнав винним  за ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 201, ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, контрабанда, участь у терористичній групі чи організації, замах на терористичний акт, незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами).
 
41-річного зловмисника засуджено за ч.2 ст.110, ч.2 ст.201, ч.2 ст.258, ч.1 ст.258-3, ч.1 ст. 263 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, контрабанда, участь у терористичній групі чи організації, терористичний акт, незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами).
 
Довідково:
 
Наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на його апеляційне оскарження.
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 3171