13.03.2017

Спікера "харківських партизан", який анонсував диверсії на Харківщині, судитимуть заочно

Прокуратура Харківської області направила до Київського районного суду м. Харкова обвинувальний акт щодо одного з "харківських партизан" за фактом дій, спрямованих на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади (ч.3 ст. 109 КК України).

52-річний мешканець Харківщини у 2014-2015 роках розміщав на різних каналах Ютуба повідомлення з погрозами в бік керівництва України та анонсами вибухів на території Харкова та області.
 
У своїх відеозверненнях підозрюваний неодноразово виступав за насильницьку зміну влади та створення незаконного псевдодержавного утворення – так званої "Новоросії".
 
Так, у одному з квітневих відеозаписів (2015 р.) він погрожував розправою Президенту України, Міністру внутрішніх справ, голові СБУ та одному з народних депутатів України.
 
Зокрема, у своєму "терміновому інформаційному повідомленні координаційного штабу "харківських партизан" він розповів: "Мы сделаем так, чтобы вы даже думать боялись находиться на нашей земле, чтобы вы боялись даже из дому выходить, теперь земля начнёт гореть у вас под ногами". При цьому підозрюваний закликав представників проросійських груп до скоєння протиправних дій стосовно зазначених громадських діячів.
 
Оскільки чоловік знаходиться у розшуку, переховується від органів слідства та суду, постійно перебуває на території Російської Федерації, де продовжує свою протиправну діяльність антиукраїнської направленості, прокуратура звернулася до суду з клопотанням дозволити провести спеціальне заочне досудове розслідування.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2153