10.08.2017

Прокуратурою Харківської області затверджено підозру злочинній групі, що організувала канал нелегальної міграції до РФ

Прокуратурою Харківської області затверджено підозру організатору та двом його пособникам у створенні каналу незаконного переправлення осіб через державний кордон ( ч. ч. 2, 3 ст. 332 КК України).

За інформацією в. о. начальника відділу прокуратури області Олександра Цимбалістенка,  у організації злочинної групи підозрюється 56-річний громадянин України, уродженець Азербайджану. Ще двоє українців (1967 та 1981 р.н.) стали членами групи.
 
Угруповання діяло з лютого 2016 року по травень 2017. За цей час вони організували діючий канал нелегальної міграції через українсько-російський кордон. Організатор підшукував клієнтів здебільшого серед своїх земляків.
 
Першим «клієнтом» став громадянин Азербайджану. Він прилетів до Харкова у квітні 2016 року. Організатор групи зустрів іноземця в аеропорту, поселив на кілька днів в квартирі. Потім інші учасники організували азербайджанцю перехід кордону поза межами пунктів пропуску. За цю «роботу» чоловік заплатив 600 доларів.
 
Проте, до російської території він не дійшов 5 метрів та був затриманий прикордонниками. Не зважаючи на невдачу, зловмисники продовжили свою протиправну діяльність. І вже наступні «пакети послуг» подорожчали до 800 доларів за одну особу.
 
25 травня цього року троє учасників організованої групи були затримані співробітниками УСБУ в області.
 
На даний час їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. 
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області       

кількість переглядів: 2828