10.11.2017

Прокуратура вимагає повернути землю держпідприємства, яку незаконно привласнив колишній директор

Заступник прокурора Харківської області направив до Валківського районного суду області  позов щодо визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок одного з державних підприємств, яке займалося племінним тваринництвом.

За інформацією начальника управління прокуратури області Олександра Бондаренка, у 2007 році голова райдержадміністрації підписав розпорядження про припинення права постійного користування ДП землею площею понад 224 га – на підставі згоди його директора, що є порушенням чинного законодавства.
 
«Фактично ділянки вартістю 5,3 млн. грн. вилучили без погодження з Міністерством аграрної політики та продовольства України, у підпорядкуванні якого знаходилося сільгосппідприємство. Більше того, землі передали в оренду колишньому директору цього ж ДП під товарне сільгоспвиробництво. Згодом орендатором кількох сотень сільгоспугідь стала інша фізична особа. У результаті доходи, які приносили  поля, поповнювали гаманець незаконних орендаторів, а не бюджет держави», - розповів О. Бондаренко.
 
У зв’язку з цим прокуратура звернулася до суду з позовними вимогами щодо визнання договорів оренди недійсними та відновлення права держави на користування землями.
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 99