22.01.2018

Прокуратура оскаржила м'який вирок для водія, який після строку за п'яну смертельну ДТП, сів за кермо напідпитку і без посвідчення

Харківська місцева прокуратура №5 звернулася до апеляційного суду області з вимогою призначити більш суворе покарання для 46-річного водія. Чоловік після 10 років ув'язнення за смертельну п'яну ДТП знову сів нетверезим за кермо та проігнорував вирок суду в частині заборони керування транспортним засобом.

Як повідомив процесуальний керівник у кримінальному провадженні - прокурор Харківської місцевої прокуратури №5 Роман Дозорець, у грудні 2017 року Червонозаводський районний суд м. Харкова визнав винним водія в ухиленні від покарання (ч. 1 ст. 389 КК України).
 
Зловмисника засудили до 2 років 9 місяців позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.
 
Разом з тим суд врахував вимоги ч. 5 ст. 72 КК України щодо зарахування строку попереднього ув’язнення (1 день за 2 дні позбавлення волі). Таким чином, після вступу вироку в силу, термін позбавлення волі складе 1 рік 9 місяців.
 
"Однак суд не врахував обставини, що свідчать про зневажливе  ставлення до призначеного раніше покарання, намагання засудженого ухилитися від відповідальності за невиконання вироку і недостатність строку покарання для його виправлення та попередження нових аналогічних злочинів. Тому прокуратура звернулася до апеляційної інстанції", - пояснив Р. Дозорець.
 
Нагадаємо, засуджений у травні 2008 року, керуючи у стані алкогольного сп'яніння автомобілем "Mitsubishi L-200", виїхав на трамвайну зупинку на вул. Полтавський шлях у м. Харкові та збив громадян. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинуло 6 людей (серед них двоє дітей та вагітна жінка).
 
Тоді прокуратура довела у суді провину водія. Суд визнав його винним в порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України) та призначив йому найсуворіше покарання, передбачене цією статтею Кримінального кодексу України, - 10 років позбавлення волі з додатковим позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.
 
Звільнившись у вересні 2015 року умовно-достроково із місць позбавлення волі, підозрюваний на шлях виправлення не став. Порушуючи встановлені вироком суду обмеження у вигляді заборони керування автомобілем, не зважаючи на вилучене у нього  водійське посвідчення, сів за кермо. При цьому знов знаходився у нетверезому стані.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2936