20.08.2018

Лікарка постане перед судом за смерть своєї пацієнтки

Вовчанський відділ Чугуївської місцевої прокуратури направив до суду обвинувальний акт стосовно лікаря центральної райлікарні за ч. 1 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).

Як розповів перший заступник керівника Чугуївської місцевої прокуратури Іван Єна, подія трапилася у листопаді 2015 року. 52-річна лікарка чергувала у відділенні екстреної медичної допомоги ЦРЛ, коли до медичного закладу «швидкою» доправили  66-річну жінку. Медпрацівник діагностувала у неї правобічну пневмонію, ішемічну хворобу серця та стенокардію і  призначила лікування.
 
Однак наступного дня хвора померла. Як з’ясувалося в ході слідства, причиною смерті жінки став гострий інфаркт міокарда.
 
За результатами проведених експертиз, у тому числі згідно з даними електрокардіограм, зроблених у перші години після звернення хворої до лікарні, виявилося, що черговий лікар поставила невірний діагноз жінці, через що вона не отримала належної медичної допомоги і згодом померла.
 
Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий термін.
 
 
Прес-служба прокуртаури Харківської області

кількість переглядів: 2667