08.10.2018

Прокуратура у суді вимагає найсуворішого покарання для батьків, що до смерті замучили 3-річного сина

У Жовтневому районному суді м. Харкова відбулися судові дебати за обвинуваченням батьків у катуванні 3-річного малюка, що призвело до смерті дитини.

31-річному батьку інкримінується катування, умисне нанесення тілесних ушкоджень та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч.1 ст. 127, ч.1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України).
 
27-річній матері – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ст. 166, ч. 2 ст. 121 КК України).
 
Прокурор у судовому засіданні наполягав на призначенні обвинуваченим найбільш суворого, відповідно до санкції статей, покарання  - по 10 років позбавлення волі кожному.
 
Нагадаємо, 3-річний хлопчик помер від голоду й катувань у вересні 2017 року.
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що раніше судимий за крадіжку батько малюка систематично бив дитину. Це відбувалося у присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання.
 
Після чергового побиття у серпні 2017 року у хлопчика була переламана нога. За кілька днів батько зламав сину ще й ребра. Дитина перестала ходити. Та, замість того, щоб відвезти малюка до лікарні, батько продовжував катувати його. Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім малюк впав у кому.
 
Швидку медичну допомогу викликала знайома матері,  яка прийшла у гості.  26 вересня 2017 року дитину у стані вкрай тяжкого фізичного виснаження та з чисельними тілесними ушкодженнями доправили до лікарні. Вранці, не приходячи до свідомості, хлопчик помер. Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду й постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало більше року.
 
Наразі на вимогу прокуратури батько перебуває під вартою. Мати – під домашнім арештом, оскільки на момент обрання запобіжного заходу жінка була вагітна.
 
У загиблого хлопчика залишився також старший брат. Наразі триває судовий розгляд щодо позбавлення жінки батьківських прав.
 
Оголошення судового вироку планується на 9 жовтня.
 
Довідково:
 
У серпні 2018 року прокуратура також направила до суду обвинувальний акт стосовно директора центру соцслужб, підозрюваної у недбалості, що призвела до загибелі дитини (ч. 2 ст. 367 КК України).
 
За даними слідства, перевірку за заявою дядька загиблого хлопчика, посадовиця організувала лише «на папері». Фактично ж помешкання проблемної родини відповідні фахівці не відвідували. При цьому документи щодо перевірки склали формально – зі слів матері малюків, яка інформацію про насилля в сім’ї заперечила.
 
За недбале ставлення до своїх обов’язків, що призвело до трагедії, 48-річній жінці загрожує до 5 років позбавлення волі.
 

Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1108