Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
13.12.2018

У Харкові заочно засудили іноземця. За криваву розправу зі співвітчизником він отримав 15 років позбавлення волі

Вироком Київського районного суду м. Харкова 30-річного громадянина Турецької Республіки заочно визнано винним у вбивстві співвітчизника з корисливих мотивів (п. 6 ч. 2 ст. 115 КК України).

Як розповів начальник відділу прокуратури області Ігор Чуб, убивцю засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
 
Подія трапилася у серпні 2015 року. Засуджений тривалий час ніде не працював та перебував у скрутному матеріальному становищі. Тому, дізнавшись, що до Харкова прилітає його заможний співвітчизник, турок охоче погодився зустріти гостя в аеропорту.
 
Припускаючи, що турист матиме при собі значну суму, засуджений вирішив його вбити та обібрати. Він заздалегідь підготувався до злочину: винайняв квартиру, замовив таксі тощо. Його планам не завадило навіть те, що гість прилетів до Харкова ще з двома друзями.
 
В орендованій квартирі зловмисник на очах у свідків перерізав горло співвітчизнику. Він залякав друзів загиблого, наказавши їм летіти додому. Убивця забрав з сумки потерпілого 20 тис. дол., ювелірні вироби, техніку. Він навіть не поцурався вдягнути пасок своєї жертви.
 
Після скоєного зловмисник переховувався від слідства, його оголосили в міжнародний розшук, на час якого досудове розслідування зупинили.
 
Щоб підозрюваний поніс заслужене покарання, прокуратура через суд отримала дозвіл на проведення спеціального (заочного) розслідування, передбаченого ст. 297-1 КПК України.
 
Під час спецрозслідування було зібрано достатньо доказів, що підтверджують вину підозрюваного. Суд підтримав позицію прокурора та визнав іноземця винним у вбивстві. Покарання він почне відбувати одразу після його фактичного затримання.
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2433