15.02.2019

Екс-посадовця обладміністрації, що у 2013 році привласнив майже 1,3 млн грн. та втік до Росії, засудили заочно

Вироком Дзержинського районного суду м. Харкова колишнього  директора департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації (2012-2015 рр.) заочно визнано винним у привласнені коштів та службовому підроблені, вчиненими за попередньою змовою групою осіб ( ч. 4, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України).

Як розповів начальник відділу прокуратури області Максим Блохін, екс-чиновника засудили до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на 3 роки зі штрафом та конфіскацією майна. Окрім того, суд задовольнив цивільний позов прокурора. Засуджений має сплатити до держбюджету майже 1,3 млн. грн.
 
Нагадаємо, колишній директор департаменту перебуває в розшуку з березня 2015 року. За даними слідчих, екс-посадовець переховується на території Російської Федерації, де отримав статус біженця. У зв’язку з цим суд задовольнив клопотання прокуратури про здійснення заочного судочинства.
 
Засуджений у період з квітня по листопад 2013 уклав з одним із ТОВ договори на виконання будівельних робіт та привласнив майже 1,3 млн. грн. бюджетних коштів.
 
Зокрема, три укладені договори передбачали реконструкцію очисних споруд, капітальний ремонт теплотраси та будівництво свердловини. Усі об’єкти знаходяться в  різних районних центрах Харківської області.
 
З метою привласнення коштів чиновник вступив у змову з директором ТОВ. Створив штучні умови для того, щоб саме ця фірма перемогла в тендері на проведення ремонтів, а згодом уклав із товариством низку договорів.
 
До актів виконаних робіт за цими договорами вносилися завідомо неправдиві дані щодо обсягу та вартості робіт. Деякі з виконаних послуг взагалі значилися лише на папері. Так, наприклад, теплотрасу ремонтували у 2011 році. Тоді на об’єкті було зроблено більше, ніж значилося в офіційних документах. Розуміючи, що в такий ситуації їх «оборудки» буде складно викрити, спільники внесли до актів відомості про роботи майже на півмільйона гривень, однак жодних реальних дій не виконували.
 
За аналогічною схемою вони отримали кошти за частину робіт з будівництва свердловини, а вартість реконструкції очисних споруд була значно завищена.
 
Загалом на фіктивні послуги з бюджету області було сплачено майже 1,3 млн. грн.
 
Довідково:
 
Матеріали стосовно директора ТОВ, що фігурує в злочинній схемі, наразі перебувають на розгляді суду.
 
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 753