Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.02.2019

Прокуратура наполягає на безальтернативному триманні під вартою підозрюваного у вимаганні грошей з адвокатів

Київський районний суд Харкова обрав для 55-річного чоловіка, підозрюваного у вимаганні коштів із двох харківських адвокатів, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у 576 тис. грн.

Як розповів начальник відділу прокуратури області Максим Блохін, прокуратура не погодилася з позицією суду та подала апеляційну скаргу з вимогою безальтернативного тримання під вартою.
 
«Підозрюваний неодноразово висловлював погрози у бік потерпілих та їх родичів, які вони сприймали як реальну загрозу. Окрім того, він має можливість переховуватися від слідства та впливати на свідків. Тому ми вважаємо, що він має перебувати під вартою без можливості внесення застави», - відзначив М. Блохін.
 
Як з’ясувало слідство, чоловік вимагав 900 тис. дол. з двох адвокатів. Підозрюваний вважав, що юристи недостатньо професійно представляли в суді інтереси його дружини, через шо вона нібито не отримала в цивільній справі майже 25 млн. грн.  Він вирішив, що адвокати мають повернути сплачений за юридичні послуги гонорар, а також не виграні в суді кошти.
 
У разі відмови «розплатитися», чоловік погрожував потерпілим фізичною розправою з ними особисто та з їх близькими родичами.
 
Побоюючись за своє життя та життя близьких, юристи погодилися на умови вимагача. 13 лютого цього року під час одержання частини коштів, чоловіка затримали співробітники СБУ. Того ж дня йому повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України (вимагання з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень).
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2561