28.02.2019

За втручання прокуратури гаражні кооперативи повернули територіальній громаді незаконно зайняті землі в центрі Харкова вартістю 535 млн. грн.

Після позовів Харківської місцевої прокуратури № 4 до Господарського суду області два гаражних кооперативи добровільно повернули територіальній громаді Харкова земельні ділянки вартістю 535 млн. грн.

Як розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Купріянов, йдеться про 40 га землі на території одного з колишніх заводів.
 
Факти незаконного землекористування виявили під час розслідування кримінального провадження щодо організації незаконного сміттєвого полігону на суміжній території.
 
Так, у 2008-2012 рр. 40 га землі за рішенням Харківської міської ради виділили на безоплатній основі двом гаражним кооперативам.
Як з’ясувалося, засновниками обох кооперативів є одні й ті самі люди. Вони також заснували велику кількість підприємств, яким міськрада вже виділяла землі під житлову та нежитлову забудову. Окрім того, рішення про розміщення гаражів на зазначеній території суперечить державним будівельним нормам. Зважаючи, що під один гараж відводиться близько 30 кв.м., власники кооперативу мали б збудувати на виділених ділянках близько 13 тис. боксів. Однак у даному районі не проживає такої кількості людей, що мають власний транспорт. До того ж відстань між гаражами та житловою зоною не має перебільшувати кілометра, а  сама територія запланованого гаражного комплексу значно більша.
 
Варто відзначити, що гаражна забудова цих територій також суперечить зонуванню міста.
 
Будівництво на незаконно виділених ділянках так і не розпочали. При цьому коштів за землю міськбюджет  не отримував, оскільки одним з рішень ХМР гаражні кооперативи звільнені від сплати земельного податку.
 
У зв’язку з виявленими порушеннями прокуратура звернулася  до суду з позовами про визнання недійсними рішення щодо виділення ділянок, а також державних актів на землю. Наразі провадження у справах закрито у зв’язку з добровільним виконанням відповідачами позовних вимог прокурора.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2715