07.03.2019

Убивці професора ХФТІ та його сина отримали довічне позбавлення волі. Їх спільницю засудили до 10 років за ґратами

Вироком Київського районного суду  м. Харкова двох чоловіків визнано винними у низці тяжких злочинів, у тому числі – в умисному вбивстві (п. 6, 9, 12, 13 ч. 2 ст. 115 КК України).

Як розповів начальник відділу прокуратури області Нвер Антонян, обох чоловіків засудили до довічного позбавлення волі. Окрім того, їх спільниці за розбій та замах на крадіжку суд призначив покарання у вигляді 10 років ув’язнення. Усім – з конфіскацією майна.
 
Нагадаємо, йдеться про події 2016 року. Засуджені заради грошей жорстоко розправилися із 58-річним співробітником Харківського фізико-технічного інституту та його 35-річним сином. До злочину готувалися заздалегідь: придбали маски-балаклави, рукавички, а також вогнепальну і холодну зброю. До квартири потерпілих зловмисники потрапили за допомогою спільниці. Жінка була добре знайома із загиблим професором. У день трагедії вона прийшла до нього нібито відсвяткувати свій день народження. Дочекавшись слушного моменту, жінка впустила до помешкання нападників.
 
Молодики в масках зі зброєю увірвалися до квартири і напали на науковця. Зловмисники били його та вимагали сказати, де він зберігає гроші. На шум з кімнати вийшов син господаря. Потерплі зчинили супротив, зав’язалася бійка, під час якої одному з нападників зірвали маску з обличчя. Злякавшись, що потерпілі зможуть їх упізнати у подальшому, злодії задушили обох чоловіків. З квартири злочинці забрали гроші, в тому числі – іноземну валюту, ноутбук та телефон. Не погребували навіть парфумами господаря.
 
Як з'ясувалося в ході слідства, за кілька тижнів до цього засуджені вже намагалися потрапити до помешкання професора, скориставшись ключем, що жінка напередодні викрала з оселі потерпілих. Однак він не підійшов, і тоді зловмисники розробили новий злочинний план, який і реалізували.
 
Встановлено також, що у вересні 2016 року один із засуджених  пограбував двох студентів. Серед викраденого був паспорт, до якого зловмисник вклеїв власне фото, щоб використовувати документ для конспірації. Окрім, підробленого паспорту, під час обшуків за місцем мешкання чоловіка знайшли знаряддя та матеріали для виготовлення фальшивих грошей.
 
Довідково:
 
26-річного ініціатора злочину визнано винним за п. п. 6, 9, 12, 13 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 199, ч. ч. 1, 2 ст. 263, ч. 1 ст. 263-1, ч. 1 ст. 358  КК України (умисне вбивство, розбій, замах на крадіжку, грабіж, виготовлення та збут підроблених грошей, незаконне поводження зі зброєю, незаконна переробка зброї, підроблення документів).
 
Його 22-річного спільника – за п. п. 6, 9, 12, 13 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України (умисне вбивство, розбій, замах на крадіжку).
 
56-річну жінку, що була «навідницею» для зловмисників, – за ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України (розбій, замах на крадіжку).
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 3415