07.11.2019

Затримано організовану злочинну групу під час вирубки лісу на Харківщині

Під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області, оперативними співробітниками СБУ в Харківській області спільно зі слідчими СУ ГУНП на гарячому під час чергової масштабної вирубки лісу 06.11.2019 року викрито організовану злочинну групу.

Як повідомив прокурор Харківської області Олександр Фільчаков, п`ять осіб на чолі з одним із підприємців м.Харкова, протягом 2019 р. здійснювали масову вирубку лісу на території Зміївського району Харківськой області. Група мала професійне обладнання (бензопили, спеціально обладнані вантажні автомобілі).
 
Злочинна група здійснювала порубку лише цінних порід дерев дубів та ясенів. У подальшому незаконно вирублений ліс зберігався та реалізовувався на території міста Харкова.
 
 
 
Вказані особи затримані в порядку ст.208 КПК України. Під час затримання двоє учасників групи намагалися залишити місце злочину, з метою ухилення від відповідальності та знищення знарядь злочину.
 
Одночасно із затриманням, правоохоронцями проведені обшуки за місцями мешкання членів злочинного угрупування та у складських приміщеннях, де зберігалась деревина.
 
Під час обшуку за місцем мешкання у одного з фігурантів виявлено два пістолети та гранату.
 
 
 
Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру за фактом незаконної порубки дерев, їх незаконне перевезення зберігання та збут, що спричинило тяжкі наслідки (ч.4 ст.246 КК України) та незаконне поводження зі зброєю (ч.1 ст.263 КК України).
 
Діями вказаних осіб заподіяно збитки державі на суму понад 5 млн. гривень.
 
Підготовлені клопотання до суду про обрання запобіжних заходів у виді тримання під вартою. Санкція статті (ч.4 ст.246 КК України) передбачає від 5 до 7 років позбавлення волі.
 
У кримінальному провадженні призначена комплексна судова інженерно-екологічна та економічна експертиза з метою остаточного розрахунку нанесеної шкоди.
 
Довідка: протягом жовтня 2019 року прокуратурою Харківської області значно активізовано протидію злочинам у лісовій сфері. Так, спільно із територіальним управлінням ДБР у м. Полтаві прокурорами оголошено про підозру 9 службовим особам 2 державних лісових господарств за ч. 5 ст. 191 КК України на загальну суму майже 15 млн. грн. Всі особи відсторонені від посад, обрано запобіжні заходи, досудове слідство триває.
 
Також триває слідство ще по 3 державним лісовим господарствам. Загальна сума збитків у таких провадженнях складає майже 121 млн. грн.
 
Крім того, процесуальними керівниками органів прокуратури у провадженнях, що розслідуються слідчими органів поліції, до кримінальної відповідальності притягнуто 16 осіб, які здійснювали вирубку лісу, на суму майже 1 млн. грн.  (за 9 місяців 2019 – 15).
 
 
 
 
 
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1836