Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
12.12.2019

Подвійне вбивство на Салтівці: обвинувачений отримав довічне позбавлення волі

Вироком Київського районного суду м. Харкова 42-річного чоловіка визнано винним у вчиненні подвійного вбивства, спричиненні тілесних ушкоджень неповнолітній особі та призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

За інформацією начальника відділу прокуратури області Станіслава Муратова, 24 червня 2018 року тіла загиблих 40-річних чоловіка та жінки виявили у їх квартирі на вул. Академіка Павлова у Харкові. 42-річний бізнесмен, який товаришував з головою родини, розстріляв подружжя та поранив їх 12-річну дитину.
 
Правоохоронців на місце події викликали сусіди загиблих. Вони ж і повідомили про можливу особу, причетну до скоєння злочину, а також вказали дані автівки, на якій поїхав чоловік. Затримали злочинця за кілька годин. У його машині виявили вогнепальну зброю та 200 тис. доларів США.
 
Під час досудового розслідування обвинувачений імітував наявність тяжкого розладу психіки з метою уникнення покарання за вчинення особливо тяжких кримінальних правопорушень.
 
Однак наявність кількох дозволів на зброю, право керування транспортними засобами, велика кількість грошових коштів від попередньої підприємницької діяльності викликали об’єктивні сумніви у прокурорів щодо правильності поставленого діагнозу.
 
Проведеною за ініціативою прокурора повторною комісійною психіатричною експертизою встановлено, що обвинувачений на час вчинення умисних вбивств був психічно здоровий та міг усвідомлювати і керувати своїми діями. Також судові експерти підтвердили імітацію злочинцем ознак психічного розладу здоров’я.
 
Належну оцінку цьому дав суд при повному та всебічному розгляді справи за участі присяжних.
 
Крім того, рішенням суду задоволені позови потерпілих про стягнення моральної шкоди у розмірі 500 тис. грн.
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2813