03.04.2020

Прокуратура через суд домоглася відшкодування 272 млн грн шкоди за організацію підпільного сміттєвого полігону

Московський районний суд м. Харкова задовольнив у повному обсязі позов Харківської місцевої прокуратури № 4 до винних осіб про відшкодування шкоди, вчиненої організацією сміттєзвалища на самовільно зайнятій земельній ділянці на суму 273 млн грн.

Як розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Купріянов, у жовтні 2018 року місцева прокуратура спільно з УЗЕ  виявила діючий несанкціонований сміттєвий полігон у середмісті Харкова. Частина земель на ділянці площею 8 га на території колишнього заводу виявилася заваленою сміттям. Ці землі є комунальною власністю. Раніше вони перебували в оренді одного з ТОВ. Там планували звести торговельний центр, однак будівництво так і не розпочалося, а орендар близько 4 років не сплачував кошти за користування ділянкою. Прокуратура звернулася до суду й розірвала договір оренди. Земля вартістю понад 140 млн грн повернулась у власність громади Харкова, під юрисдикцію міськради. Як з’ясувалося, на комунальних землях був облаштований несанкціонований полігон. На звалищі працювала спеціалізована вантажна техніка та робочі бригади, які перебирають і сортують сміття.
 
За вказаним фактом місцевою прокуратурою було розпочато кримінальне провадження, в рамках якого прокуратура довела причетність двох осіб, організаторів несанкціонованого сміттєзвалища, до спричинення збитків від забруднення ділянки у розмірі 272 млн грн. Вказаних осіб вироком суду засуджено до покарання  за організацію незаконного полігону з вивезення  відходів на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч. 1 ст. 197-1, ч. 1 ст. 239 КК України).
 
Заявлений місцевою прокуратурою до винних осіб позов про відшкодування шкоди, вчиненої кримінальним правопорушенням, задоволено в повному обсязі.
 
 
 
 
 
 
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1648