09.04.2020

Незаконний видобуток піску на Харківщині призвів до збитків державі на понад 65 млн грн

Під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області повідомлено про підозру керівнику фермерського господарства за фактом порушення встановлених правил охорони та використання надр, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 240 КК України).

Як розповів начальник відділу  прокуратури області Юрій Ковальов, встановлено, що керівник фермерського господарства, не маючи дозволу на користування земельними ділянками для використанням надр і належним чином оформленого спеціального дозволу (ліцензії) на видобуток корисних копалин, без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин, з липня по листопад 2019 року незаконно добував пісок у Вовчанському районі Харківської області. Так він утворив два кар’єри середньою глибиною понад 6,5 метрів та близько 4 метрів. Надалі підприємець реалізовував добутий пісок іншим громадянам у вигляді товарної продукції.

Проведена інженерно-екологічна і судово-економічна експертизи показали, що несанкціонованим видобутком піску зловмисник створив небезпеку для довкілля, внаслідок чого державі заподіяно шкоду на більше ніж 65,3 млн грн.

Санкція статті ч. 4 ст. 240 КК України передбачає покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Вказане кримінальне провадження розслідує слідче управління ГУНП в Харківській області. Оперативний супровід здійснює УСБУ в Харківській област та Управління стратегічних розслідувань в Харківській області ДСР НПУ.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 
 
 
 
 
 
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2002