27.04.2020

Понад 1,6 млн грн збитків державі: заступнику начальника Харківської митниці ДФС повідомлено про підозру

Під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області повідомлено про підозру заступнику начальника Харківської митниці ДФС у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Як повідомив начальник відділу прокуратури Харківської області Олександр Цимбалістенко, у січні 2018 року в ході перевірки службові особи митниці виявили порушення вимог Митного кодексу України. Декларант заявив неправдиві відомості щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, щоб ухилитися від сплати мита понад 540 тис. грн за ввезений ним товар — обладнання для обробки МДФ-плит.

Відповідно до вимог митного кодексу України, заступник начальника  Харківської митниці ДФС, будучи службовою особою, був зобов’язаний протягом 6 місяців з дня виявлення факту порушення митних правил скласти протокол про порушення митних правил стосовно вказаного чоловіка за ч. 1 ст. 485 МК України та застосувати стосовно нього як декларанта штрафні санкції у розмірі 300% від суми збитків — понад 540 тис. грн, проте не зробив цього.

Таким чином, дії службовця завдали державі збитків на суму понад 1,6 млн грн, що є тяжкими наслідками.

Досудове розслідування здійснює територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтаві, оперативний супровід — УВБ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Проведено обшуки за місцем роботи підозрюваного — у приміщеннях Головного управління Харківської митниці ДФС України та Слобожанської митниці Держмитслужби, під час яких вилучено докази.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу та відсторонення підозрюваного від займаної посади.

Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1664