11.06.2021

Заволодіння майже 850 тис. грн бюджетних коштів — 6 членам злочинної організації повідомлено про підозру (ФОТО)

За процесуального керівництва обласної прокуратури повідомлено про підозру 6 особам за фактами заволодіння бюджетними коштами, створення та участі у злочинній організації, а також службового підроблення, вчинених злочинною організацією  (ч.ч. 2,5 ст. 191, ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 366 КК України).

Як повідомив начальник відділу обласної прокуратури Нвер Антонян, досудовим розслідуванням встановлено, що у 2018 році головний інженер «Шебелинкагазвидобування» разом з іншою особою створили злочинну організацію, щоб заволодіти коштами компанії «Укргазвидобування». До складу організації входили ще четверо осіб: директор комунального підприємства, яке керує полігоном побутових відходів, директор товариства з обмеженою відповідальністю та двоє пособників.
 
Двоє членів організації, виконуючи роль пособників, складали завідомо неправдиві товарно-транспортні накладні, до яких вносили недостовірні дані про об’єм вивезених відходів буріння. При цьому фактично відходи не вивозились.

Двоє інших учасників організації, директор товариства з обмеженою відповідальністю і директор комунального підприємства, підписували зазначені документи. Організатори, у свою чергу, керували діями всіх учасників групи.
 
Сума завданих збитків складає майже 850 тис. грн.
 
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
 
Слідчі дії тривають, встановлюється причетність підозрюваних до вчинення інших кримінальних правопорушень.

Досудове розслідування проводять слідчі Слідчого управління ГУНП в Харківській області, оперативний супровід здійснюють співробітники Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України.
 
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
 
 
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 527