14.01.2022

Прокуратура в апеляції відстояла позицію про відшкодування з лісгоспу майже 900 тис. грн

Рішенням Господарського суду Харківської області задоволено позов Богодухівської окружної прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Харківській області до ДП «Гутянське лісове господарство» про стягнення шкоди, заподіяної незаконною вирубкою дерев, яке залишено в силі постановою Східного апеляційного господарського суду.

Як повідомив керівник окружної прокуратури Ярослав Коптєв, за результатами перевірки, проведеної Державною екологічною інспекцією в Харківській області, виявлено факт незаконної вирубки 250 дерев на території державного підприємства «Гутянське лісове господарство».
 
У 2019-2020 роках на території вказаного лісгоспу під час проведення санітарно-вибіркової рубки були вирубані дерева, які не увійшли до матеріалів відводу. Крім того, допущені випадки пошкодження дерев, що взагалі не підлягали вирубуванню.
 
Сума шкоди, завданої державі, складає майже 900 тис. грн.
 
Вказані порушення стали підставою для направлення окружною прокуратурою відповідного позову до Господарського суду Харківської області, який задоволено в повному обсязі.
 
Відповідач не погодився з позицією суду першої інстанції та оскаржив рішення в апеляційному  порядку.  Постановою Східного апеляційного господарського суду від 11 січня 2022 року рішення суду першої інстанції залишено в силі.
 
Довідково: постанова набрала законної сили.
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 3394