04.01.2023

Під час окупації впроваджувала російську освіту, а тепер чекає на вирок — судитимуть депутатку (ФОТО)

Куп’янською окружною прокуратурою Харківської області затверджено та направлено до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області обвинувальний акт стосовно депутатки за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що жінка, яка з 25 жовтня 2020 року є депутаткою Куп’янської міської ради Харківської області, добровільно погодилась впроваджувати російську систему освіти.
 
Так, на початку липня її було призначено на посаду виконуючої обов’язки директора «Купянского регионального центра профессионального образования», що був створений представниками окупаційної адміністрації.  
 
«Очільниця» отримала для учнів російські підручники та направляла вчителям повідомлення, в яких закликала співпрацювати з новою «владою».
 
У закладі повинна була запроваджуватись російська мова як офіційна, а набір учнів на новий навчальний рік проводитись за стандартами освіти РФ.
 
Наразі обвинувачена перебуває під вартою.
 
Досудове розслідування проводили слідчі Куп‘янського РВП ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Харківській області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1323