Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
30.03.2018

Прокуратура оскаржує рішення столичного суду щодо реконструкції пам`ятки архітектури на Пушкінський

Харківська місцева прокуратура №2 готує апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, який відмовив у задоволенні позову прокуратури щодо скасування дозволу ДАБК України на реконструкцію пам'ятки архітектури на вул. Пушкінській у м. Харкові.

За інформацією керівника місцевої прокуратури Олександра Фільчакова, йдеться про житловий будинок, розташований на вул. Пушкінській, 19, де харків'янин проводить реконструкцію мансардного поверху.
 
Нагадаємо, будинок зведений у 1907 році у стилі модерн та є пам'яткою архітектури місцевого значення. Надаючи дозвіл на реконструкцію, у ДАБК не врахували, що у заявника немає відповідного дозволу компетентного державного органу охорони культурної спадщини на проведення будівельних робіт на цьому об'єкті.
 
Згідно з чинним законодавством повноваженнями щодо надання дозволу на проведення робіт на подібних будівлях наділений Департамент містобудування та архітектури облдержадміністрації. Там проектну документацію на зазначену пам'ятку не погоджували, дозвіл на реконструкцію громадянину не надавали. Більше того, після початку будівельних робіт Департамент кілька разів письмово вимагав припинити будівництво. Проте громадянин ігнорував ці вимоги. Він продовжував роботи, посилаючись на те, що у нього є дозвіл на реконструкцію від ДАБК, якого насправді не достатньо, а тому проведення будь-яких будівельних робіт є протиправним.
 
Від такої реконструкції змінився не лише зовнішній вигляд будівлі, а й з'явилися тріщини на стінах.
 
У зв'язку з цим прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати дозвіл на реконструкцію.
 
Крім того, у 2017 році прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України). Наразі досудове розслідування триває.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 4145