Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
25.04.2019

Прокуратура в суді домоглася більш суворого покарання для педофіла

Дергачівський районний суд області виніс вирок 45-річному рецидивісту-збоченцю за насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене повторно щодо особи, яка не досягла 14 років, незакінчений замах на аналогічний злочин та викрадення дитини (ч. 4 ст. 152, ч.3 ст. 15 ч.4 ст. 152 та ч. 2 ст. 146 КК України).

За інформацією начальника управління прокуратури області Тетяни Сотнікової, зловмиснику присудили 14,5 років позбавлення волі.
 
Нагадаємо, у лютому минулого року в одному із сіл Дергачівського району нетверезий чоловік схопив на дитячому майданчику 9-річного хлопчика, натягнув йому на обличчя шапку, закрив рота, щоб не кричав, і став тягнути в бік лісосмуги. На щастя, батько дитини побачив це і відразу кинувся на допомогу. Він визволив сина, затримав кривдника і викликав правоохоронців.
 
Під час перевірки на причетність зловмисника до інших злочинів встановлено, що 4 днями раніше в сусідньому селі рецидивіст скривдив хлопчика 2005 р.н.
 
Чоловік побачив дитину увечері поблизу залізниці. Хлопець гуляв із друзями і трохи відстав від компанії. Злодій схопив малого та, погрожуючи фізичною розправою, потяг до посадки, розташованої неподалік. Малолітній намагався вирватись від нападника й кликав на допомогу, однак той затулив дитині рота. Затягнувши жертву до лісосмуги, збоченець, застосовуючи фізичну силу, зґвалтував дитину. Після цього нелюд втік, бо почув, що до місця події хтось йде. Виявилося, що це товариші шукали свого зниклого друга.
 
Варто відзначити, що на цей момент, чоловік уже мав судимості за аналогічні злочини (у 1998 та 2006 роках) і лише в жовтні 2017 року звільнився з місць позбавлення волі.
 
У зазначеній спарві це також не перший судовий вирок. Так, у липні минулого року Дергачівський районний суд призначив чоловікові покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Прокуратура не погодилася з такою позицією та оскаржила вирок. Харківський апеляційний суд визнав обґрунтованими доводи апеляційної скарги заступника прокурора області щодо невідповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та призначив новий розгляд у провадженні. Новий склад колегії суддів районного суду так само зважив на доводи прокуратури та за результатами розгляду призначив обвинуваченому більш суворе покарання.
 
Довідково:
 
Наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.
 
 
Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 2715