11.01.2020

Підозрюваних у справі злочинної схеми з перепродажу продуктів, які постачались до ув’язнених, відсторонили від займаних посад

На вимогу прокуратури області Октябрський районний суд м. Полтави відсторонив від займаних посад начальника однієї з установ виконання покарань, підозрюваного у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України) та завідуючу складом виправної установи, підозрювану у зловживанні службовим становищем (ч. 1 ст. 364 КК України) та обрав запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту.

Нагадаємо, у грудні 2019 року у справі з перепродажу продуктів керівниками виправних колоній прокуратурою області повідомлено про підозру ще двом посадовцям: начальнику однієї з установ виконання покарань за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість) та завідуючій складом виправної установи за ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем).

Як раніше  повідомляв прокурор області Олександр Фільчаков, упродовж 2019 року посадовці державних установ виконання покарань області з метою особистого збагачення налагодили незаконну схему продажу продуктів харчування, які постачаються Міністерством юстиції України для харчування засуджених. Посадовці здійснювали реалізацію м’яса та риби, підробляючи документи та списуючи продукти, як начебто вже витрачені для приготування їжі.

За попередніми даними внаслідок вказаних злочинів державі завдано збитків понад 500 тис. гривень.

26 листопада цього року двох керівників державних виправних колоній затримали при спробі реалізації наступної партії продуктів. Також затримали приватного підприємця, який за попередньою змовою  з посадовцями сприяв продажу цих продуктів.

Затриманим службовим особам було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, з правом внесення застави.

Підприємцю було повідомлено про підозру  за ч. 5 ст. 27 ч.2 ст. 364 ККУ України (пособництво у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та обрано запобіжний захід  у вигляді тримання під вартою, з правом внесення застави.

Досудове розслідування триває.
 
 
Пресслужба прокуратури Харківської області
 

кількість переглядів: 1713