22.01.2020

Суд задовольнив позов прокуратури про повернення земельної ділянки вартістю 56 млн грн в комунальну власність

Господарський суд Харківської області повністю задовольнив позов місцевої прокуратури, поданий в інтересах держави в особі Харківської міської ради до ТОВ про стягнення заборгованості по договору оренди землі, його розірвання та повернення ділянки, розташованої в Немишлянському районі м. Харкова, до земель комунальної власності.

За інформацією заступника керівника місцевої прокуратури Наталії Коваленко, встановлено, що на підставі рішення Харківської міської ради у 2007 році товариству з обмеженою відповідальністю надано в оренду земельну ділянку для будівництва торгівельно-розважального центру з офісними приміщеннями та гостьовою парковкою.

Проте до теперішнього часу ТОВ не виконало умови договору оренду землі: земельна ділянка вільна від будь-яких споруд, а процес підготовки до будівельних робіт навіть не розпочато. Крім того, з 2016 року вказане товариство не сплачувало орендну плату. Сума заборгованості на сьогоднішній день складає близько 61 тис. грн.

Використання підприємством земельної ділянки з грубим порушенням істотних умов договору оренди землі та порушення інтересів власника земельної ділянки — Харківської міської ради — щодо володіння нею, розпорядженням та використанням стало підставою для направлення відповідного позову до суду.

Господарський суд Харківської області повністю задовольнив позов прокуратури про стягнення заборгованості з ТОВ, розірвання договору оренди землі та повернення ділянки вартістю 56 млн грн в комунальну власність.


Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 855