29.05.2020

Розкрадання понад 7 млн гривень «Укрбургазу»: директор ТОВ постане перед судом

Прокуратурою Харківської області скеровано до суду обвинувальний акт відносно директора одного з харківських ТОВ за фактом заволодіння чужим майном, вчиненого за попередньою змовою групою осіб у великому та особливо великому розмірі шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (чч. 3, 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Як раніше повідомляв прокурор області Олександр Фільчаков, встановлено, що вказаний директор товариства з обмеженою відповідальністю у період з вересня 2018 року по лютий 2019 року, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи за попередньою змовою з керівництвом філії бурового управління «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування», заволоділи коштами державного підприємства.
 
Директор ТОВ організував складання актів здачі-прийняття робіт (надання послуг), в яких було зазначено завищені дані щодо фактичного часу наданих послуг автокранової техніки – кількість відпрацьованих годин складала 24 години за добу. Насправді ж послуги автокранової техніки надавались харківським ТОВ не протягом цілої доби, а в конкретні робочі години. Він підписав вказані акти та подав їх на затвердження представникам замовника - «Укрбургазу».
 
Державне підприємство перерахувало на рахунок вказаного ТОВ за послуги з оренди автокранів в обсягах, які фактично не надавались, 7,4 млн грн. Таким чином злочинні дії директора товариства завдали збитків державі на вищезазначену суму.
  
Вказане кримінальне провадження розслідувало слідче управління Головного управління Національної поліції в Харківській області. Оперативний супровід здійснювало УСБУ в Харківській області.
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.


 
 
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 361