24.06.2020

Розтрата майже 23 млн грн: екскерівнику заводу повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Харківської місцевої прокуратури №3 повідомлено про підозру одному з колишніх керівників харківського промислового підприємства за фактом розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Руслан Скуратович, встановлено, що у 2014 році колишній генеральний директор заводу з виробництва сільськогосподарської техніки уклав ряд угод на реалізацію товарно-матеріальних цінностей підприємства загальною вартістю майже 23  млн грн.  Разом з цим кошти від реалізації товарно-матеріальних цінностей на вищезазначену суму на рахунки підприємства не надійшли, а керівник з метою приховування факту безоплатного їх відчуження отримав фіктивні (неімітовані) векселі на вищевказану суму. 
 
У подальшому, з метою приховування фіктивності було укладено  договір підряду з фіктивними фірмами на прочистку каналізації та приймальних колекторів заводу на ідентичну суму отриманих векселів. Надалі, достовірно знаючи, що ніякі роботи за договором не виконувалися, зловживаючи своїм службовим становищем, він підписав акт приймання-передачі виконаних робіт, розрахувавшись з підрядником вищевказаними векселями на 23 млн грн.
 
У результаті вказаних дій підприємству завдано збитків на суму майже 23 млн грн.
 
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років з конфіскацією майна.
 
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 396