24.07.2020

Майже 1,5 млн збитків державі: один із керівників ГУ Держгеокадастру постане перед судом

За погодженням з Харківською місцевою прокуратурою № 2 до суду скеровано обвинувальний акт стосовно одного із заступників начальника ГУ Держгеокадастру у Харківській області за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Як розповів керівник місцевої прокуратури Едуард Новіков, у ході досудового розслідування встановлено, що один із заступників начальника ГУ Держегеокадастру в Харківській області підписав та видав накази, на підставі яких з державної власності чотири земельні ділянки перейшли у приватну власність чотирьох фізичних осіб — членів фермерського господарства.

Чинним законодавством України чітко регламентовано максимальну площу земельної ділянки, яка може бути передана безоплатно у приватну власність фізичної особи — члена фермерського господарства, а саме в розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства. Площа ж кожної з вказаних чотирьох земельних ділянок перевищує на понад 2 га максимально допустиму. Сума збитків, завданих державі, складає майже 1,5 млн грн.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Київського відділу поліції ГУНП в Харківській області, оперативний супровід — УСБУ в Харківській області.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Пресслужба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 200