01.07.2021

Нелегальний рибний промисел з мільйонними збитками: викрито групу браконьєрів (ФОТО)

За процесуального керівництва Чугуївської окружної прокуратури Харківської області викрито схему незаконного водного добувного промислу (ч. 2. ст. 249 КК України).

За даними слідства, на території Печенізького водосховища браконьєри незаконно виловлювали рибу у промислових масштабах для продажу. Встановлено, що кожного дня зловмисники підпільно збували від 1 до 2 тонн незаконно виловленої риби.

За попередніми даними, браконьєрів координували керівники одного з місцевих підприємств, розташованому в Чугуївському районі.
 
Браконьєри за допомогою заборонених знарядь виловлювали рибу, а потім підробляли дозвільну документацію на її продаж. Реалізовували рибу до відомих мережевих супермаркетів Харкова та області.
 
У ході проведених обшуків виявлено та вилучено майже 1,5 тонни цінних видів річної риби, зокрема тієї, яка занесена до «Червоної книги», а також підроблені товарно-транспортні накладні, документацію, чорнові записи, браконьєрське знаряддя, документацію та чорнові записи.
 
Також викрито декілька бригад браконьєрів, які проходили маршрут незаконного масового вилову.
 
Викриття правопорушення проводилось за процесуального керівництва Чугуївської окружної прокуратури співробітниками Чугуївського районного управління поліції ГУНП в Харківській області спільно зі співробітниками Управління СБ України в Харківській області, Харківського прикордонного загону, Національної гвардії, зонального відділу військової служби правопорядку, Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Харківській області.
 
Слідчі дії тривають, встановлюється коло осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
 
 
 
 
 

Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 434