09.09.2021

Пожежа в будинку для літніх людей — прокуратура вимагає повернути земельну ділянку, на якій розташований згорілий пансіонат (ФОТО)

Новобаварською окружною прокуратурою м. Харкова до Ленінського районного суду м. Харкова пред’явлено позов в інтересах держави в особі Харківської міської ради до фізичної особи про повернення у відання територіальної громади земельної ділянки, розташованої по вул. Нижня Гиївська, та знесення частини самочинно збудованої двоповерхової будівлі, де в пожежі загинуло 15 літніх людей.

Як повідомив керівник окружної прокуратури Володимир Купріянов, за результатами вивчення стану додержання вимог чинного законодавства виявлено порушення при використанні земельної ділянки, розташованої в Холодногірському районі по вул. Нижня Гиївська.
 
Нагадаємо, 21 січня 2021 року у двоповерховій будівлі, в якій розміщувався геріатричний пансіонат, виникла пожежа, в якій загинули 15 людей похилого віку. Наразі триває судовий розгляд справи стосовно чотирьох осіб, а саме власника домоволодіння, орендаря будинку, його дружини — директорки закладу та адміністратора, за фактом порушення вимог пожежної безпеки (ч. 2 ст. 270 КК України).
 
Встановлено, що відповідна двоповерхова будівля, яка використовувалась для проживання осіб похилого віку, частково розміщена на самовільно зайнятій земельній ділянці площею майже 260 кв. м.
 
Харківською міською радою ще в 2008 році прийнято рішення щодо надання вказаної земельної ділянки в оренду для обслуговування житлового будинку. Проте відповідного договору оренди в подальшому так і не було укладено.
 
Отже, двоповерхову будівлю, побудовану у 2012 році, в якій розміщувався пансіонат для людей похилого віку, побудовано самочинно, без належної проектно-дозвільної документації. Будівлю не введено в експлуатацію належним чином, електропостачання до неї проведено самовільно, всупереч вимогам пожежної безпеки.
 
Незважаючи на фактичне використання вказаної земельної ділянки комунальної форми власності без укладеного договору оренди, Харківською міською радою, як власником, будь-які заходи з метою усунення вказаних порушень протягом тривалого часу не вживалися, у тому числі і після пожежі.
 
Вказані порушення  і стали підставою для направлення прокуратурою відповідного позову до суду.
 
Наразі судовий розгляд триває.
 
 
 
Пресслужба Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1805